Pokud se chcete přidat
stáhněte si naši přihlášku,
vyplňte údaje a odešlete.
invisible.gif
Pokud chcete vyjádřit svůj názor,
nebo Vás zajímají názory jiných.
Pozvánka:
Oslava 99. výročí vzniku samostatného československého státu

28. říjen je zapsán v historii jako den vzniku samostatného, svobodného a demokratického státu pod vedením T. G. Masaryka. Tento slavný den je oslavou a připomínkou vzniku svrchovaného československého státu uprostřed Evropy, od kterého v tomto roce uplyne již 99 let. Proto se i tento rok u sochy prvního prezidenta a osvoboditele T. G. Masaryka na náměstí Čs. legií v Pardubicích 28. října ve 14. hodin uskuteční slavnostní setkání pořádané statutárním městem Pardubice a Masarykovou společností Pardubice.
Předseda: PhDr. Jiří Kotyk
Tel.: 466 501 265
Úřední hodiny: každé úterý a čtvrtek 10.00 - 12.00 a 14.00 - 17.00 hod.
Kancelář: přízemí ESD čp. 54

Masarykova společnost - odbočka Pardubice byla založena r. 1995 jako demokratická zájmová organizace občanů uchovávající a rozvíjející ideový odkaz zakladatele ČSR a jejího prvního prezidenta T.G. Masaryka. Je místní odbočkou celorepublikové organizace, s jejíž vedením spolupracuje. Celostátní předsedkyní je t.č. Doc. Eva Broklová, DrSc.. Dlouholetá předsedkyně MS Jana Seifertová, dcera básníka Jaroslava Seiferta, nositele Nobelovy ceny za literaturu, odstoupila z funkce kvůli zdravotním problémům a zůstává čestnou předsedkyní. Odbočka dotuje z vybraných členských příspěvků přednáškovou činnost a nákup věnců na příležitostné oslavy.
Obsahem přednášek a besed jsou novodobé dějiny ČSR i světa. Zástupci společnosti se pravidelně účastní oslav státního svátku 28.října, pietních shromáždění v Ležákách, na Zámečku a ke Dni veteránů. Zásluhou MS v Pardubicích byl obnoven pomník TGM na náměstí Čs. Legií, pořízena pamětní deska v restauraci Alfredo na Třídě Míru připomínající pobyt TGM v Pardubicích r. 1906 na sjezdu České strany pokrokové a pamětní deska A.Rašína na hotelu Zlatá štika . Odbočka se spolupodílela na zřízení památníku letcům a parašutistům druhé světové války na nám. Dukelských hrdinů.
V klubovně Klubu přátel Pardubicka v ESD máme knihovnu specializovanou na spisy TGM či literaturu o něm. Za členský poplatek rozesílá ústředí v Praze zpravodaj Odkaz vydávaný ve spolupráci s Masarykovým ústavem AV ČR v Praze. Uvítáme rádi mezi sebou hlavně mládež a studenty.

Internetové stránky Masarykovy společnosti Pardubice

DĚKUJEME ZA FINANČNÍ DAR TĚMTO FIRMÁM:

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ BROŽ & SOKOL & NOVÁK
Sokolská třída 60
120 00 Praha 2 - Nové Město
http://www.akbsn.eu/

Advokátní kancelář
ČERMÁK a spol.
Národní 32
110 00

JUDr. JAN MATĚJČEK
White and Case, advokátní kancelář
Na Příkopě 8
110 00 Praha 1

Masarykova společnost srdečně děkuje
JUDr. Jiřímu Balaštíkovi
za sponzorování činnosti společnosti.

Zároveň děkujeme JUDr. Václavu Královi, členovi výboru Masarykovy společnosti, který předání darů zprostředkoval.
KONTAKT

Masarykova společnost
Na Florenci 3
110 00 Praha 1

Předsedkyně společnosti
Doc. Eva Broklová, DrSc., Masarykův ústav a Archiv AV ČR, tel. 234 612 202; broklova@mua.cas.cz; eva.broklova@seznam.cz.


Administrátor stránek:
Mgr. Magdalena Elznicová Mikesková, Muzeum T. G. Masaryka v Lánech,
tel. 313 502 608, 731 449 322; lany@muzeumtgm.cz

masarykova.spolecnost@seznam.cz
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one