Masarykova společnos spolupracuje s Masarykovým ústavem při plnění jeho úkolů, stanovených věnovací listinou prezidenta Osvoboditele ze dne 23. července 1932, hlavně při vydávání Masarykových spisů a při organizaci a doplňování knihovny a archivu Ústavu. Pořádá přednášky, kurzy, výstavy, exkurze a zájezdy, vydává časopisy a knihy, staví pomníky a památníky a zasazuje pamětní desky. Navazuje a udržuje styky s vědeckými společnostmi domácími i zahraničními, které mají odborný účel. Zřizuje místní pobočky.
Pokud chcete vyjádřit svůj názor,
nebo Vás zajímají názory jiných.
Pokud se chcete přidat
stáhněte si naši přihlášku,
vyplňte údaje a odešlete.
Poslední státnický projev měl prezident Andrej Kiska u pomníku TGM při slavnostním pojmenování Masarykova náměstí v Bratislavě. K iniciátorům odhalení pomníku TGM i pojmenování náměstí patří Dr. Peter Osuský. Z této slavnosti Vám přikládám video.
Československá obec legionářská v Brně pořádá k výročí vzniku ČSR a k výročím prvních dvou prezidentů slavnostní shromáždění vždy s účastí slovenských i rusínských osobností. Dr. Peter Osuský na nich promluvil u pomníku TGM v roce 2000 a v r. 2018, u pomníku E. Beneše v roce 2011. Čs. obec legionářská mu předala Pamětní medaili TGM za udržování a prosazování tradiční vzájemnosti Čechů a Slováků.
Jan Kruml

Kontakty

Adresa: Masarykova společnost,Masarykův ústav a archiv AV ČR, v. v. i., Gabčíkova 2362/10, 182 00 Praha 8

Email: masarykova.spolecnost@seznam.cz

Jednatel Masarykovy společnosti: Jiří Riedl, jiri.riedl@seznam.cz

Místopředsedkyně: Magdalena Elznicová Mikesková, tel. 731 449 322, reditelka@muzeumtgm.cz

číslo účtu: 2102293907 / 2010

Odkazy

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one