Masarykova společnos spolupracuje s Masarykovým ústavem při plnění jeho úkolů, stanovených věnovací listinou prezidenta Osvoboditele ze dne 23. července 1932, hlavně při vydávání Masarykových spisů a při organizaci a doplňování knihovny a archivu Ústavu. Pořádá přednášky, kurzy, výstavy, exkurze a zájezdy, vydává časopisy a knihy, staví pomníky a památníky a zasazuje pamětní desky. Navazuje a udržuje styky s vědeckými společnostmi domácími i zahraničními, které mají odborný účel. Zřizuje místní pobočky.
Pokud chcete vyjádřit svůj názor,
nebo Vás zajímají názory jiných.
Pokud se chcete přidat
stáhněte si naši přihlášku,
vyplňte údaje a odešlete.
1 pplk.Ing.J.Jarolím.jpg
10  mjr.Michal Hečka.jpg
11 mjr.Michal Hečka.jpg
20 Výročí E.Beneše .JPG
19  mjr.M. Hečka a J.Kruml (2).jpg
Na slavnostním shromáždění ke 135. výročí narození prezidenta Beneše a k 100. výročí připojení Podkarpatské Rusi k ČSR, konané 28.5., konaném u prezidentova pomníku v Brně, a vedeném předsedou Čs.obce legionářské pplk.Ing. J.Jarolím, promluvili:

Ing. David Grund , člen Rady města Brna, Doc. JUDr. David Sehnálek, Ph.D., proděkan Právnické fakulty Masarykovy univerzity, projev PhDr. Romana Jančigy, předsedy Občan. sdruž. Communio Minerva Bratislava, přečetl p. Stano Slovák, režisér Mě. divadla, a poté Ing. Jan Kruml, člen ČSOL a Benešovy společnosti.

Čestným hostem byl major v.v. Michal Hečka, příslušník 1. armádního sboru čs. armády, rodák z Podkarpatské Rusi, poválečný člen Hradní stráže prezidenta. K pomníku byly položeny kytice. Závěrem zazněla hymna Československé republiky.

Jan Kruml

Kontakty

Adresa: Masarykova společnost,Masarykův ústav a archiv AV ČR, v. v. i., Gabčíkova 2362/10, 182 00 Praha 8

Email: masarykova.spolecnost@seznam.cz

Jednatel Masarykovy společnosti: Jiří Riedl, jiri.riedl@seznam.cz

Místopředsedkyně: Magdalena Elznicová Mikesková, tel. 731 449 322, reditelka@muzeumtgm.cz

číslo účtu: 2102293907 / 2010

Odkazy

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one